Naše oblíbené kavárny v Praze

Máme rádi Prahu.

Je to krásné město se spoustou architektonických pokladů a plné skvělých kaváren. Někdy je ale problém si mezi nimi vybrat. Vybrali jsme proto pro vás našich 5 nejoblíbenějších, ve kterých najdete kávu Father’s, a trochu vyzpovídali jejich majitele.

01. Cà phê

Cà phê je malá vietnamská oáza v pražských Holešovicích. Vietnamská klasika okořeněná evropským stylem, který se projevuje i ve stylovém, moderním interiéru. Nabízí snídaně, brunche i obědová menu a otevřeno má od pondělí do neděle.

Jak začala vaše spolupráce s Father’s?

Všechno to začalo společným přátelstvím. Naši společní kamarádi tomu dali, že vzniklo velké pouto mezi lidmi, z kterého se zrodila spolupráce Cà phê a Father’s.

Co vás baví na kávě z Father’s?

Je to přesně taková káva, jakou naše kavárna hledala: konzistentní kvalita s bohatou chutí na espresso, se kterou se dobře pracuje. Zároveň neustále přichází s novými druhy, které nás baví.

Co je na vaší kavárně speciální nebo unikátní? Na co se mohou u vás zákazníci těšit?

Kavárna Cà phê nabízí gastronomické okénko do vietnamských uliček. Návštěvníci tak na jednom místě můžou ochutnat zelené palačinky, vietnamskou kávu, matcha latté, řadu tradičních vietnamských jídel a vše si vychutnat za doprovodu dobré kávy. Kavárnou zároveň proudí živá rodinná atmosféra, za kterou stojí naše skvělá obsluha a kuchaři z Vietnamu.

02. REST cafe

Nevelká kavárna v samotném centru Prahy na Václaváku. Ideální k posezení u kafe i výborného zákusku, rychlou kávu s sebou nebo doplnění kávy na doma. Nazývají nás svou dvorní pražírnou, co nás velmi těší.

Jak začala vaše spolupráce s Father’s?

Za vším hledejte Ondry. Nejprve to byl Ondřej Štokl, který nám byl v začátcích kavárny mentorem a Father’s nám doporučil. Později za námi přijel Ondrej z Father’s a s pečlivostí a trpělivostí nám představil kompletní sortiment a nám hned bylo jasné, že si plácnem. Spolupráce byla od samého začátku na přátelské vlně, což se nám moc zamlouvalo. Ostatně i v kavárně si potrpíme na friendly vibe a komunikativnost, takže ty vzájemné sympatie na sebe nenechaly dlouho čekat.

Co vás baví na kávě z Father’s?

Jedním slovem rozmanitost. Hlavně u filtru, protože ten v Restu prostě milujem. Něco málo už jsme ochutnali, takže můžeme s čistým svědomím říct a napsat, že je za nás Father’s zkrátka strop. Ta chuť a pestrost nás hodně baví.

Co je na vaší kavárně speciální nebo unikátní? Na co se mohou u vás zákazníci těšit?

Kromě toho, že jsme na úžasném místě hned na rohu Václaváku, se chlubíme nejusměvavější obsluhou široko daleko a skvělou výběrovou kávou. Pestrou nabídku nápojů doplňují tradiční české zákusky, poctivé koláče jako od babičky, ale i brownies nebo croissanty. Několikrát do roka máme vymazlenou sezónní nabídku a s prázdnou od nás neodchází ani milovníci alternativních mlék či matcha nápojů.

03. Kafe Kiosek

Nazývají se espresso barem v srdci Dejvic, který má v sobě víc druhů pražíren než m². A celkem to sedí. Kiosek najdete na Kulaťáku a pořídíte v něm kávu s sebou nebo na doma, a kávové vybavení.

Jak začala vaše spolupráce s Father’s?

Nepletu-li se, naše spolupráce začala v zimě 2019, kdy jsme začali objednávat první zrnka na filtr. Rok poté jsme přesedlali i na espresso od Father’s a od tohoto momentu se pouze posouváme a zkoušíme nové chutě.

Co vás baví na kávě z Father’s?

Vždy nás baví, jak ve Father’s pojmenovávají chuťové profily – naším favoritem je máslový ležák. Ale nyní vážně, káva nám jednoduše chutná a užíváme si konzistence pražení. Navíc se nám za těch pár let nestalo, že by nějaká várka byla špatná. Na Father’s je mega spolehnutí.

Co je na vaší kavárně speciální nebo unikátní? Na co se mohou u vás zákazníci těšit?

Náš Dejvický Kiosek není tak úplně tradiční kavárna, kde si v klidu sednete a vyřídíte email, ale právě ze své podstaty a díky poloze nabízí jedinečnou příležitost si ve stoje se šálkem kávy povídat s přáteli, pozorovat ruch ulice či si vzít kávu s sebou a rychle běžet na autobus nebo do školy. Unikátní je taky bezesporu naše schopnost vtěsnat na pár metrů čtverečních (Kiosek má tak 2,5m x 2,5m) docela slušné vybavení, hromadu balíčků, příslušenství a k tomu dva baristy(tky).

04. PROKOP coffee & croissants

Malý podnik v centru mezi Hlavním a Masarykovým nádražím, který to ale dotáhl i na stránky Forbes. Vyhlášený je především luxusními croissanty s různými příchutěmi, jako je například čokoládové ganache nebo krém z Aperolu s pomerančem.

Jak začala vaše spolupráce s Father’s?

Během studií v Praze k nám na kafe chodila Petrova sestra Týna. Ta se o Fathers zmínila a přinesla nám ho na vyzkoušení.

Co vás baví na kávě z Father’s?

Fathers se nám líbí ve dvou rovinách. První je kvalita a konzistence. Nečekáme, že se budou hnát za senzacemi, ale vždy vyberou skvělou kávu a pokaždé z ní dostanou naprosté maximum, takže se na ni můžeme vždy spolehnout. A druhou je to, že se nám líbí jejich příběh, přístup k zákazníkům a pohostinnost, která překračuje čistě profesionální vztah.

Co je na vaší kavárně speciální nebo unikátní? Na co se mohou u vás zákazníci těšit?

Naším cílem je dopřát návštěvníkům zajímavý zážitek. Proto nabízíme pouze dvě věci, abychom se oběma mohli plně věnovat. Takže ať si od nás odnesou croissant, kávu, balíček zrnek na doma nebo třeba radu, bude to vždy to nejlepší, co zvládneme.

Kavárna Fara Hukvaldy
Košík
Categories