Kdo tvoří Father’s

Začínali jsme jako malý rodinný podnik, ten se nám ale rychle rozrostl do velké rodiny Father’s.
S jeho chodem nám teď pomáhá několik skvělých lidí, bez kterých by už pražírna nemohla fungovat.

 

Pojďte se s nimi seznámit. 👋

 

Father’s je především o kávě a lidech.
Lidech, kteří do firmy vnáší kus sebe.
Pocházíme z různých míst republiky,
máme rádi rozdílné věci, každý jsme úplně jiný,
a přesto nás spousta věcí spojuje: je to láska ke kávě a chuť
podílet se společně na chodu pražírny.

Petr Kvasnička
Majitel & CEO

Petr je vystudovaný kameraman a řídí se motem, že všechno jde. Kafe na začátku pil hlavně kvůli kofeinu a přesun ke kvalitě přišel až když poznal Marii. Na začátku měl na starosti úplně všechno, protože trávil nekonečné hodiny v pražírně sám. V současné době krom celkového řízení firmy (ať už to znamená cokoliv) je náš “head of coffee”, má na starosti nákup zelené kávy a profilaci pražících křivek, kontrolu kvality a vymýšlení a realizaci různých kávových i nekávových projektů. Miluje film, fotografii, tenis, kolo a hlavně jíst jídlo, které uvaří Marie. Jo, a taky vaření na ohni.

Marie Kvasničková
Majitel

Marie je duší celé pražírny. Byla to ona, kdo přišel s názvem Father’s a byla to zase Marie, u které se zrodil nápad na obalech vyprávět příběh naši rodiny. Od začátku má po ruce malé “pomocníky”, a tak přidává naší pražírně ten správný rodinný vibe. V prvních letech se věnovala kontrole kvality a řešení dlouhodobých otázek společně s Petrem. V intermezzu mezi druhým a třetím dítětem se věnovala sociálním sítím, marketingu a copywritingu, a nastavila tak náš komunikační jazyk. Vystudovanou má malbu a než začala podnikat, studovala nějakou dobu architekturu v Brně. Miluje vaření ( a taky jí to skvěle jde), houbaření a jakýkoliv čas strávený v lese.

Petr Hlinka
COO

Petr je ve Father’s téměř od začátku, a to už od listopadu 2019. Má duši analytika a tabulky i data mu v pražírně říkají “pane”. Díky těmto datům o našich velkoobchodních partnerech ví víc než Facebook a dokáže předvídat množství objednávek i krize, ještě než nastanou. Kromě analýz, tabulek a plánování provozu má Peťa pod palcem i tvorbu a sváření většiny stolů, poliček a regálů, které v pražírně máme. Ve volném čase jej baví na sebe kreslit permanentní tetovačky.

Tereza Hyklová
HR manažer

Terka je lepidlo, které drží náš tým pohromadě a dává pozor na to, abychom se tu nezabili. Plánuje teambuildingy a stará se o celý tým pražírny. Ve Father’s ji máme od ledna 2020, s Petrem H. jsou služebně nejstarší zaměstnanci. Když je v práci pořád mezi lidmi, ve volném čase se ráda zašívá ke klidným a samostatným aktivitám. Ráda tvoří z keramiky a čte. Mezi její guilty pleasures patří sladkosti a dortíky a seriál Přátelé. Hudba je pro ni poměrně rušivým elementem a nejradši poslouchá úplné ticho.

Ondrej Petrus
Manažer velkoobchodu

Ondrej je výborný kuchař a kdo u něj někdy přespal, ví, že dostane snídani lepší než v hotelu. Neexistuje recept, který by nedokázal uvařit. Osobně má nejradši kuchyni Blízkého Východu. Procestoval spoustu kávových zemí, farem a stanic a teď ve Father’s cestuje po celé republice za našimi velkoobchodními partnery. Není kávovar, který by nerozebral (jiná otázka je, jestli by jej dokázal zase složit), a člověk na kávovém festivalu, kterého by Ondrej neznal.

Tereza Karkošková
Manažer velkoobchodu

Terka K je dobrodruh a cestovatel, jezdí na kole nebo na lyžích. Nevyleze z domu bez kávy v ruce, a to platí i o výletech do přírody. Téměř vždy má s sebou kávové vybavení a nebojí se ho použít na těch nejkrásnějších místech. Ve Father’s podobně jako Ondrej objíždí velkoobchodní partnery a řeší jejich problémy, stará se o kávové příslušenství a školí kavárny. V pražírně je od srpna 2022 a strašně má ráda kešu oříšky.

Jan Holomáč
Produkční pražič

Tohle je Honza. Už je s námi téměř tři roky a je rozhodně nejhlasitější element v pražírně, hned po pražičce, proto si spolu skvěle rozumí. Honza totiž zastává pozici produkčního pražiče a quality controllera, takže s pražičkou musí být jedna ruka. Taky pomáhá se vším, co je zrovna v pražírně potřeba. Honza o sobě rád říká, že je šohaj, umělec a milovník všeho dobrého, co na světě je. Strašně rád poznává lidi a když zrovna nedělá kafe, tak pije víno, skládá slova a hudbu, nebo jenom tak sedí s kamarády a vede filozofické úvahy nad životem a jeho smyslem.

Sylvie Kučerová
Produkční pražič

Sylvie je součástí našeho Father’s týmu rok a tři měsíce. Podobně jako Honza zastává pozici produkčního pražiče a quality controllera, proto se s Honzou u pražení střídá a společně potom kontrolují kvalitu nejen pražené kávy. Také má na starost sklad a celkovou údržbu pražičky. Kromě kávy Sylvie strašně ráda cestuje, minulý rok například šla pěšky do Santiaga de Compostela a v brzké době ji čeká cesta pěšky přes Mallorcu. Sylvie nás pravidelně zásobuje hláškami z videí a podcastů, které jsou právě populární, má ráda zajímavé chuťové kombinace, svého králíka Hoyu a kapybary, které zatím nemá, ale do budoucna určitě plánuje aspoň čtyři. Chtěla by také jednou žít v chaloupce se saunou uprostřed lesa a osmi belgickými obry. Jsme rádi, že je součástí našeho týmu!

David Foltýn
Asistent produkce

David je asistentem produkce a nepostradatelným článkem ve skladu: balí kávu, kompletuje objednávky a u toho poslouchá audioknihy. Vždy jej potkáte s úsměvem na tváři: ať už v týdnu v pražírně, nebo o víkendu se svojí dcerou a manželkou na hřišti. Když není na hřišti, alespoň na nějaké kouká v televizi při jednom ze zápasů fotbalového týmu West Ham United. Má rád rýži, sushi, rýži a asijskou kuchyni obecně. Jo a rýži.

Líbí se ti náš tým? Chtěl/a by ses stál jeho součástí?

I když třeba momentálně nemáme vypsané žádné pozice, budeme rádi,
pokud nám na sebe zanecháš kontakt a napíšeš nám na info@fathers.cz.

Třeba spolu v budoucnu najdeme společnou řeč 💪

Historie naší pražírny
TALKS OVER COFFEE FT. GRACE & LUKAS KORYNTA
Košík
Categories