TALKS OVER COFFEE FT. GRACE & LUKAS KORYNTA

Vítej u prvního rozhovoru ze série TALKS OVER COFFEE. Milujeme komunitu lidí, kterou si časem Father’s přitáhlo k sobě. Dost často jsou to lidé, kteří nás inspirují. A tak jsme se rozhodli je pro vás vyzpovídat v pár větách.Tyto krátké rozhovory se mohou a nemusí dotýkat kávy. Jsou tu pro zlepšení dne, pro malé zastavení. Tak si pojď na pár minut sednout s námi a Koryntovými, dvěma uměleckými dušemi, fotografy, ale také čerstvými rodiči malého Henriho.

Mohli byste se ve zkratce představit?

Jsme Lukáš a Grace Korynta, česko americký manželský pár žijící v Portlandu, Oregoně. Jsme čerstvými rodiči našeho miminka Henriho a ne až tak čertvými rodiči našeho psa Jesseho. Milujeme cestování, dobré jídlo a kávu a všechno.

Popište jeden druhého třemi slovy.

Grace: Lukáš je zapálený, přemýšlivý a kreativní.

Lukáš: Grace je soucitná, něžná a poetická.

Jak většinou začínáte a končíte svůj den?

Pokud jsme měli dřív nějakou rutinu, tak je teď pryč, haha. Henri je na prvním místě od rána do večera. Ale když je o něj postaráno, moc rádi si společně ráno uděláme kávu. Nedávno jsme si domů pořídili kávovar a jsme z něj nadšení. Oba máme hodně rádi snídáně, hlavně slané, pokud tedy nejde o lívance. No a večer rádi zpomalíme u seriálu nebo si povídáme o čemkoliv, k čemu se nedostaneme během dne.

Máte nějaké oblíbené společné tradice?

Každý rok na naše výročí jezdíme někam na chatu do lesa a jsme pár dní jen spolu, offline. Jedna možná trochu srandovní je, že tomu druhému dáváme pastu na kartáček podle toho, kdo si čistí první zuby. Děláme to tak od úplně prvního dne, kdy jsme se k sobě nastěhovali. Vlastně ani nevím, jak to začalo.

Zjistili jste sami o sobě něco nového díky vašemu vztahu?

Bez toho, aniž bychom šli nějak hluboko, jsme oba zjistili, že milujeme mít dům plný lidí. Vytvářet pro ostatní příjemný útulný prostor, kde se cítí dobře. Už naše první doma se automaticky stalo prostorem, kde se dveře nezavírají, a tak je tomu dodnes.

Jaké to je pracovat spolu?

Lukáš: Grace mi vždy pomáhala, přestože měla svojí práci. Ví, že například nesnáším booking letenek a dalších věcí při cestování, a tak se o to stará už delší dobu za mě, což je ohromná pomoc. Nejlepší je, když společně můžeme cestovat na místa, kam bychom se třeba normálně nevydali.

Grace: Zbožňuju pracovat s Lukášem. Je úžasné sledovat ho pracovat a nechat se jím inspirovat. Zároveň je super sledovat, co zažívají páry, které fotí. Být toho součástí a tvořit cokoliv po jeho boku je sen.

Jak udržujete přehled vašich nápadů?

Mluvíme. Hodně. Kdykoliv nás něco napadne nebo nadchne, mluvíme o tom tak dlouho dokud  se to nestane.

Pracujete nějak aktivně na rozvíjení vlastní kreativity?

Rádi si hrajeme a zkoušíme věci. Od hudby pro našeho syna, psaní, kreslení nebo náhodných focení při západu.

Na jaký svůj projekt jste obzvlášť pyšní?

Lukáš: Brzy vyjde moje kniha street fotografií!

Grace: Momentálně píšu knihu, takže za posledních pár let by moje odpověď byla rozhodně to, ale co se narodil Henri, moje srdce propadlo víc poezii a ráda bych někdy vydala sbírku básní.

Jak rodičovtsví změnilo váš život, osobně i pracovně?

Všechno se teď točí kolem něj, zároveň se ale moc se těšíme z každé věci, kterou uvidí a zažije poprvé. Třeba místa, která mu chceme ukázat. Až uvidí náš svět svýma očima.

Kdybyste se mohli přestěhovat kamkoliv na světě, kam by to bylo?

Lukáš: Mám moc ráda oba naše předchozí domovy, Portland a San Diego a co se týče Spojenách Států, neumím si představit bydlet nikde jinde. Umím si ale představit, že se vrátíme do Evropy. Třeba Liverpool nás hodně okouzlil.

Grace: Bydlela bych v Praze!

Jě nějaký design kousek, který vám doma chybí?

Hodně nás inspirují malíři, kteří pracují s velkými plátny a barvami. Moc by se nám doma líbil mít jednou doma nějaký originál.

Mohli byste nám ukázat jednu ze svých oblíbených fotek a vysvětlit, proč je pro vás důležitá?

Lukáš: Nedávno jsem byl fotit svatbu na Islandu a zbylo mi trochu času pro sebe. Možná poprvé za posledních pár let mi to připomnělo, jak jsem se do focení zamiloval. Zapomněl jsem najednou na všechny stresy a těžkosti, které se s mou prací pojí.

Grace: Tahle fotka asi mluví sama za sebe, ale wow. Asi bude moje oblíbená už napořád. Okamžik po prožití nejintenzivnější, nejúžasnější události mýho života a první setkání s mým nejmilovanějším člověkem. Těžko to něco může překonat. Jsem vděčná Lukášovi, že to zachytil.

That’s it. Díky, že jste dočetli až sem a díky Lukášovi a Grace za jejich odpovědi. Pokud chcete, aby vám žádný z dalších rozhovorů neunikl, přihlaste se k našemu newsletteru. Budete první, kdo o nich bude vědět.

Krásný den a brzy zas.

koncept a překlad: Šárka Morozová

Uganda je hořkosladká, Etiopie nutí člověka se zastavit. Jaký byl náš první origin trip?
Spojujeme se s Coffee Gardens. Jak bude vypadat QC Lab v Ugandě?
Košík
Categories